Ako na neporiadok na ťažko dostupných miestach

Ako na neporiadok na ťažko dostupných miestach

Ak máte v domácnosti množstvo ťažko prístupných miest, ktoré je doslova horor upratovať, či dokonca ste ich upratovanie už nadobro vzdali, môže pre vás byť robotický vysávač odpoveďou. Takýmito miestami môžu byť najmä voľné plochy pod vyvýšenými skriňami, kde sa s normálnym vysávačom alebo iným čistiacim pomocníkom jednoducho nedostanete, keďže vám zavadzia ich konštrukcia a v prípade, že by ste ich chceli vyčistiť, museli by ste si doslova ľahnúť na zem.

Robotický vysávač sa však na takéto miesta dostane bez problémov. Už od prvopočiatku sú robotické vysávače vyrábané vo forme “diskov,” ktoré samostatne jazdia po podlahe. A z tohto disku nič netrčí, nič nezavadzia. Výška robotického vysávača sa líši model od modelu, preto v prípade, že si ho kupujete z dôvodu upratovania na takýchto miestach, dopredu sa presvedčte, že sa na ne prístroj skutočne zmestí.

Po tom, čo nájdete rozmerovo ideálny model, už vám nič nebráni vpustiť robotický vysávač do miestnosti s ťažko prístupnými miestami – nemusí v nej byť dokonca ani elektrická zásuvka, vysávače fungujú na batérie, a tak za sebou nemusia ťahať ani kábel, ktorý by obmedzoval možnosti ich pohybu.