Čo je to robotický vysávač?

Čo je to robotický vysávač?

Robotické vysávače sú autonómne elektronické zariadenia, ktoré sú určené a naprogramované na to, aby samé a bez ľudského zásahu vyčistili priestor, ktorý im určíte. Využívajú na to saciu silu ako bežné vysávače, ale naviac pridávajú rôzne kefky a lamely, ktorými čistia ťažko prístupné miesta.

Robotické vysávače zatiaľ výraznejšie neovplyvnili či neohrozili trh s bežnými domácimi vysávačmi. Môže za to ich nižší výkon a obmedzené možnosti najmä po stránke kapacity zásobníka na nečistoty. Avšak to sa v blízkej dobe môže zmeniť. Vývoj napreduje míľovými krokmi – zvyšuje sa výkon, ktorý je možné umiestni do stále menšieho tela robotických vysávačov, prichádza sa na nové a nové spôsoby odstraňovania nečistôt a dokonalejšie je tiež ich programovanie.

To všetko zvyšuje ich efektivitu a môže mať za následok budúcnosť, v ktorej sa robotické vysávače stanú bežnou súčasťou domácností, z ktorých vytlačia ťažkopádne štandardné vysávače. A vy sa len pohodlne posadíte, kým moderná technika odvedie svoju prácu.