Niekoľko dôvodov, ktoré vám pomôžu v kúpe robotického vysávača

Niekoľko dôvodov, ktoré vám pomôžu v kúpe robotického vysávača

Pokrok jednoducho nezastavíte a svoje o tom vedia aj v spoločnosti iRobot, ktorý sa mu nielenže nebránia, ale ho posúvajú vždy o krok vpred. Všetko sa začalo pred 25 rokmi, kedy sa dvaja milovníci technológií v americkom meste Massachusetts rozhodli úplne oddať robotike a postupne prejsť od profesionálnych armádnych a priemyselných robotov až inteligentným domácim pomocníkom. A podarilo sa im to.

Podarilo sa im vytvoriť technológiu, ktorú ocení každý z nás. Svoje odvážne plány dokázali pretaviť do reality a vďaka tomu milióny ľudí na celom svete dnes používajú najšikovnejšie inteligentné robotické vysávače na svete – iRobot Roomba.

Inteligencia podobná tej našej 

Kto vysávač Roomba doma má, určite spoznal spôsob, ako počas upratovania premýšľa, ako sa pohybuje a hlavne aké vysávacie výsledky dosahuje. Ľahko sa môže zdať, že pokrok sa zastavil práve na tejto úrovni, pretože na najvyšších modelových radách Roomby série 500 už nie je čo zdokonaľovať, pretože sú priam dokonalé. Avšak to nepoznáte technológov v iRobot. Pokiaľ nebudú v domácnostiach upratovať super šikovné a milé stvorenia ako vystrihnuté z filmu Ja robot, nedajú si pokoj.

Priam dokonalosť 

A preto si inžinieri iRobot jedného dňa zasadli a stvorili celkom novú sériu 700. iRobot Roomba 780 z novej série prišla na trh jednak s osvedčenými a jednak k úplnej dokonalosti dotiahnutými systémami, ktoré robia iRobot iRobotom. A hlavne, čo je najdôležitejšie, robia tak z Roomby najšikovnejší robotický vysávač na svete. Výpočet systémov začína tým absolútne najdôležitejším, čo stojí nad všetkými ostatnými systémami, a to systémom iAdapt.

Vysávač ako žiadny iný

Bez tohto systému iRobot neexistoval, pretože by neexistovala ani kvalitne vysatá miestnosť. Prečo? Pretože tento najšikovnejší systém vysávania od iRobotu za pomoci rôznych senzorov monitoruje priestor v miestnosti až 67-krát za sekundu a v spojení so štyridsiatimi preddefinovanými pohybmi umožňuje vysávaču skutočne inteligentne a s rozvahou reagovať na to, čo na podlahe zanechali domáci miláčikovia či deti. A to nedokáže žiadny iný robotický vysávač.

Nekupujte lacné napodobeniny 

Samozrejme, že si môžete kúpiť aj lacnú napodobeninu robotického vysávača, avšak v tom lepšom prípade dostanete hračku na diaľkové ovládanie, ktoré nezmyselne hučí a síce nejaké nečistoty zhltne, ale s inteligentným vysávaním jeho tance po miestnosti nemajú nič spoločné.

Keďže iRobot má iAdapt, dokáže Roomba 780 naozaj uvažovať a naozaj roboticky vysávať. Avšak poďme ďalej. Irobot Roomba 780 sa na trhu objavila aj so zdokonalenou pohyblivou čistiacou hlavou druhej generácie. Čistiaca hlava sa teraz dokáže ešte lepšie prispôsobiť vysávanému povrchu a teda dosiahnuť oveľa lepšie výsledky. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou sa rozšíril i počet senzorov, a to z predošlých 38 na súčasných 42. Viac senzorov znamená viac informácií pre iAdapt a celkovo viac podnetov k tomu, kadiaľ ísť, kam sa vrátiť a ako lepšie vysať.

Roomba kategórie 700 sa o vašu priazeň uchádza tiež zdokonaleným zberným košom nečistôt AeroVac druhej generácie. Ten je pomocou indikátorov schopný sám oznámiť, že potrebuje vyprázdniť. Lepšiu ochranu pred víriacim sa prachom zaisťuje duálny HEPA filter. Zdokonalený je i systém Dirt Detect, ktorý dokáže presnejšie vyhľadávať lokálne znečistenie a donúti vysávač, aby týmto škaredým miestam venoval toľko pozornosti, koľko si zaslúži.

Na zoznam inovácií sa dostal tiež zdokonalený nárazník so spomaleným dotykom, čo sa bude páčiť hlavne vášmu nábytku a nakoniec i domácim miláčikom, ktorí sa s robotickými vysávačmi veľmi radi kamarátia.