Tajomstvo robotických vysávačov

Vy si sedíte na káve s priateľkami, zatiaľ čo váš vysávač doma vysáva. Nie, nie je to váš manžel ani sluha. Je to robotický vysávač.

Automatické vysávače doslova pripomínajú hrdinov zo Star Wars alebo iného sci-fi filmu. Poctivo pracuje a stará sa o poriadok na podlahe a keď mu dôjdu sily, úplne sám dôjde k nabíjačke a dobije sa. Majú však robotické vysávače potenciál úplne nahradiť klasické vysávače alebo sú vhodné len na ľahšie upratovanie?

Prečo ich tak milujeme?

Robotické vysávače očarili mnohých. Veď akoby aj nie. Príťažlivý vzhľad v tvare disku, ktorý sa „šupne“ kamkoľvek. Či už pod skriňu alebo posteľ. Čoraz viac Slovákov ich obdivuje a udomácňujú sa v mnohých domácnostiach na Slovensku. V západných krajinách si už ani nevedia život bez týchto malých pomocníkov ani predstaviť. Samé dokážu nielen jazdiť po byte, ale keď si svoju robotu spravia, odparkujú sa na svoje miesto. A keď pocítia, že im dochádza batéria, sami sa aj dobijú. Bez nabitia dokážu niektoré modely pracovať aj 2,5 hodiny a jednotlivé modely majú aj rôzny počet režimov čistenia. Môžete ich dokonca nastaviť aj tak, aby povysávali buď jedno konkrétne miesto, alebo sa zamerali komplexne na celý byť. Aj v meraní hlučnosti celkom obstáli, pretože sa zistilo, že veľa hluku nenarobia – asi ako naša bežná konverzácia.

Máte klasický vysávač hodiť do koša?

Patrí teda klasický vysávač do šrotu? Robotické vysávače majú vo všeobecnosti malý sací výkon, a preto nečistoty dôkladne neodstránia. Niektoré vysávače sú síce vhodnou pomocou pre podlahy bez kobercov, avšak klasické vysávače určite nenahradia. Zatiaľ. Zhrňme si teda jeho najväčšie výhody. Robotický vysávač má nepochybne príťažlivý vzhľad  a dostane sa prakticky všade. Pod posteľ, aj pod skriňu. Dokáže samostatne pracovať aj v čase vašej neprítomnosti a keď sa vybije, vie sa vrátiť k nabíjačke a batérie si dobiť. Nuž a nízka hlučnosť je tiež veľmi dôležitým parametrom. Najmä, ak máte doma malé bábätko.

4._Dostane_sa_aj_na_nedostupné_miesta