Vysávače naše každodenné

Viete si predstaviť domácnosť bez vysávača? My nie a určite ani vy. Prach a špina nás totiž straší na každom kroku a najrýchlejším a najúčinnejším spôsobom, ako sa ho zbaviť, je vysávanie. Vysávače vo svojich počiatkoch vážili aj niekoľko desiatok kíl a robili veľký hluk. Na ich obsluhu bol potrebný niekoľko členný tím a s ovládaním to tiež nebola malina. S dnešnými vysávačmi je to, našťastie, úplne inak. Sú tiché, ľahké a s jednoduchým ovládaním.

 

Moderné vysávače sú vybavené mnohým príslušenstvom, ktoré sa dostane aj aj menej dostupné miesta a koberce vyčistia naozaj kvalitne. Dôležité je len si správne vybrať taký, ktorý presne sadne vašim požiadavkám. Súčasný trh nám prináša naozaj širokú ponuku vysávačov a najnovšími prírastkami do tejto rodiny sú inteligentné robotické vysávače, ktoré vysávajú bez vašej pomoci. Samozrejme, robotické vysávače nie sú vhodné do priestorov, kde sú koberce. Tam predsa len potrebujete väčší sací výkon, a preto je pred samotnou kúpou vysávača dôležité ujasniť si, na aký účel chcete vysávač použiť.

 

Vreckové či bezvreckové vysávače?

Pýtate sa, či je lepší vreckový alebo bezvreckový vysávač? Jednoznačne vám neodpovie nikto. Obidva druhy vysávačov totiž ponúkajú mnoho výhod a je len na samotnom zákazníkovi, pre aký druh sa rozhodne. Vreckové vysávače sú viac hygienickejšie a zabraňujú tiež úniku vysatých nečistôt naspäť do prostredia. Ich nevýhodou je v prvom rade výkon, ktorý klesá spolu s objemom prachu vo vrecku. Ak si zvolíte bezvreckový vysávač, odpadne vám povinnosť kupovať vrecká.

 

Ručné vysávače – pomocníci v kuchyni

Ručný vysávač oceníte najmä v kuchyni a okrem klasických, určených na suchí vysávanie, nájdete aj také, ktoré si poradia aj s rozliatou tekutinou alebo inými nečistotami. Ich súčasťou často bývajú aj rôzne druhy kefových nadstavcov.

 

Nielen bežné vysávanie, ale aj omnoho viac

Dnes si na trhu vysávačov nájde to svoje každý. Okrem klasického suchého vysávania dnešné vysávače umožňujú vysať vlhko, tekutinu a môžete s nimi dokonca aj tepovať koberce či gauče a kreslá. Hravo si poradia aj s lepkavou špinou alebo tvrdými podlahami a sú považované za to najlepšie a najefektívnejšie, čo na trhu máme.

 

Aby vysávanie nebolelo

Pociťujete pri vysávaní bolesť chrbta alebo krížov? Aj pre vás máme riešenie v podobe ergonomicky uspôsobených vysávačov. Ovládanie máte priamo pod rukami a špeciálne tvarovaná rukoväť a otočné pripojenie hadice poskytuje skutočne pohodlné vysávanie. Nemusíte sa báť, že by ste sa nedostali do ťažko dostupných miest.

 

Príslušenstvo a ovládanie

Rozhodujúce pri výbere nového vysávača je aj jednoduché ovládanie a výbava, do ktorej zaraďujeme dĺžku kábla, kvalitnú trubicu a mnohé ďalšie parametre, na základe ktorých sa meria výkon vysávača.